... de személyes karmája is beletartozik a különböző csoportokba (család, nép, faj) és szálaival beleszövődik mindezen csoportok összegyüjtő karmájának szövetébe. Ahhoz, hogy az emberi karma legáltalánosabb fogalmait megvilágítsuk, a bonyolult szövedékből három olyan erőt kell kiemelnünk, amelyek az emberi sorsot építik.
Az ember gondolata – Ez az erő az ember jellemét építi. Olyan az ember amilyenek a gondolatai.
Az ember vágyai és akarata – Ezek ugyanannak az erőnek az ellentétes pólusai, amely erő összekapcsolja az embert vágyainak tárgyává és abban az irányba hajtja, amelyben vágyai beteljesülnek.
Az ember tettei – Ha az ember tettei más embernek örömet és boldogságot hoz, ugyanolyan örömben, boldogságben lesz osztályrésze. Ha viszont bánatot és szenvedést okoz, a szemet szemért, fogat fogért elv alapján ezt mástól is visszakapja ugyanolyan mértékben.
Amikoe az ember teljesen megérti ezt a három alkotórészt, amelyből a karma törvénye létrejön és jól alkalmazza azokat, akkor válik az ember sorsának uralkodóvá.
Alafvetően három karmát különböztetünk meg:
Érett karma – választás szabadsága a múltban volt, a jelenben már csak az adósságok megfizetése következik. Az érett karma meghatározza a földi élet hosszát, a fizikai burok sajátosságait, rokonomat, barátokat, ellenségeket, társadalmi viszonyokat, az agy és idegrendszer felépítését, lelkierő korlátait, az átélhető örömöt és bánatot.
Rejtett karma – Ezek a múltból érkező hajlamok. Megváltoztathatók, erősíthetők gyengíthetők, vagy teljesen megsemmisíthetők jellegüktől függően. A gyarló hajlamokkal való küzdelem karmánk alkotó részévé válik. - pl balesetek
Születendő karma – Gondolakaink, kívánságaink, vágyaink és tetteink által keletkezik. Ez a karma az ember teretmtő ereje.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése